Czym jest audyt fotowoltaiczny?
Montaż fotowoltaiki

Czym jest audyt fotowoltaiczny?

Zielona energia z każdym kolejnym rokiem cieszy się coraz większą popularnością i nic w tym dziwnego! Fotowoltaika Kraków pozwala zaoszczędzić na prądzie domkom jednorodzinnym, firmom, większym przedsiębiorstwom, czy też gospodarstwom rolnym.

Zaawansowaną technologię, którą stanowią panele słoneczne, można montować zarówno na dachach (bez względu na ich poziom nachylenia oraz wypłaszczenie), czy też na przystosowanym do tego gruncie. Zanim jednak specjaliści wezmą się do montażu instalacji, przeprowadzony musi być audyt. Czym on jest? 

Odpowiednio dobrane panele 

Każdy obiekt generuje inne zapotrzebowanie na energię elektryczną, dlatego też fotowoltaika dla domu, firm, gospodarstw itd. musi być idealnie dobrana. W tym celu profesjonalny zespół musi odwiedzić inwestora, a następnie: 

  • odbyć tak zwaną rozmowę konsultacyjną, 
  • zebrać niezbędne informacje, a w tym przeanalizować comiesięczne rachunki za prąd,  
  • określić prognozowane zużycie energii elektrycznej, którym będzie musiała podołać fotowoltaika Kraków,
  • ocenić możliwości powierzchni, na której mają znajdować się panele słoneczne (może być to dach albo też grunt).

Niezawodna fotowoltaika w Krakowie 

Dopiero po takiej analizie szczegółowo i dokładnie zaplanowana fotowoltaika Kraków będzie inwestycją, która pozwoli zmniejszyć rachunki oraz szybko się zwrócić (nawet po 6-9 latach). Odpowiednio dobrane panele słoneczne, w zależności od swoich specyfikacji, służyć będą właścicielom niezawodnie na przestrzeni długich 25-35 lat (w zależności od modelu).