Czym jest audyt fotowoltaiczny?
Panele fotowoltaiczne

Czym jest audyt fotowoltaiczny?

Fotowoltaika cieszy się wśród Polaków coraz większą popularnością. Tym, na co warto postawić rozważając montaż paneli fotowoltaicznych jest audyt fotowoltaiczny. To usługa kierowana zarówno do firm, jak i inwestorów indywidualnych, którzy chcą mieć pewność, że fotowoltaika w ich przypadku na pewno się opłaca.

Na czym polega audyt?

Audyt fotowoltaiczny to nic innego, jak rozmowa konsultacyjna, a także oględziny miejsca, w którym miałyby znaleźć się panele fotowoltaiczne. Audyt fotowoltaiczny pozwala na ocenę możliwości montażowych. Koncentruje się on również na indywidualnym zapotrzebowaniu na prąd. Stawiając na audyt fotowoltaiczny, możemy być pewni, że moc instalacji zostanie dobrana prawidłowo, a jej lokalizacja ustalona tak, aby fotowoltaika sprawdzała się możliwie jak najlepiej.

Wywiad najważniejszym elementem audytu fotowoltaicznego

Najważniejszym elementem audytu fotowoltaicznego jest zawsze wywiad z inwestorem. Ważne jest, aby osoba odpowiedzialna za audyt zebrała możliwie jak najbardziej szczegółowy wywiad. Jest to klucz do tego, aby postawić na panele PV o mocy, która pokryje w pełni zapotrzebowanie na prąd. Audyt fotowoltaiczny obejmuje również analizę rachunków za prąd. Dlatego udając się na spotkanie z pracownikiem, który taki audyt będzie przeprowadzał, warto zabrać je ze sobą.

Panele fotowoltaiczne to coraz częstszy widok w Polsce. Decydują się na nie już nie tylko firmy, ale również osoby prywatne, które wiedzą, że fotowoltaika to świetny sposób na oszczędności i uniezależnienie się od dostawcy prądu.

Czym jest audyt fotowoltaiczny?
Montaż fotowoltaiki

Czym jest audyt fotowoltaiczny?

Zielona energia z każdym kolejnym rokiem cieszy się coraz większą popularnością i nic w tym dziwnego! Fotowoltaika Kraków pozwala zaoszczędzić na prądzie domkom jednorodzinnym, firmom, większym przedsiębiorstwom, czy też gospodarstwom rolnym.

Zaawansowaną technologię, którą stanowią panele słoneczne, można montować zarówno na dachach (bez względu na ich poziom nachylenia oraz wypłaszczenie), czy też na przystosowanym do tego gruncie. Zanim jednak specjaliści wezmą się do montażu instalacji, przeprowadzony musi być audyt. Czym on jest? 

Odpowiednio dobrane panele 

Każdy obiekt generuje inne zapotrzebowanie na energię elektryczną, dlatego też fotowoltaika dla domu, firm, gospodarstw itd. musi być idealnie dobrana. W tym celu profesjonalny zespół musi odwiedzić inwestora, a następnie: 

  • odbyć tak zwaną rozmowę konsultacyjną, 
  • zebrać niezbędne informacje, a w tym przeanalizować comiesięczne rachunki za prąd,  
  • określić prognozowane zużycie energii elektrycznej, którym będzie musiała podołać fotowoltaika Kraków,
  • ocenić możliwości powierzchni, na której mają znajdować się panele słoneczne (może być to dach albo też grunt).

Niezawodna fotowoltaika w Krakowie 

Dopiero po takiej analizie szczegółowo i dokładnie zaplanowana fotowoltaika Kraków będzie inwestycją, która pozwoli zmniejszyć rachunki oraz szybko się zwrócić (nawet po 6-9 latach). Odpowiednio dobrane panele słoneczne, w zależności od swoich specyfikacji, służyć będą właścicielom niezawodnie na przestrzeni długich 25-35 lat (w zależności od modelu).