Systemy fotowoltaiczne jednym z odnawialnych źródeł energii
Panele fotowoltaiczne

Systemy fotowoltaiczne jednym z odnawialnych źródeł energii

Zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii systematycznie rośnie. W Polsce najbardziej popularna staje się fotowoltaika dla domu.

Własna domowa minielektrownia

Fotowoltaika dla domu to możliwość posiadania własnej minielektrowni, w której będzie wytwarzany prąd na własne potrzeby. Panele fotowoltaiczne, które są częścią instalacji fotowoltaicznej składają się z ogniw fotowoltaicznych. Zamieniają one energię słoneczną na energię elektryczną. Panele fotowoltaiczne, które są obecnie produkowane działają od świtu aż do zmierzchu. Oznacza to, że panele fotowoltaiczne wytwarzają prąd bez względu na porę dnia oraz warunki pogodowe.

Warto jednak pamiętać, że w pochmurne dni oraz zimą panele solarne wytwarzają mniejszą ilość energii elektrycznej. Panele solarne mogą pracować w dwóch systemach. Jeden to on-grid, w którym panele słoneczne są podłączone do sieci energetycznej. Drugi system to off-grid.

Jak długo panele zachowują swoją moc?

Panele solarne są bardzo żywotne. Zachowują swoją wysoką sprawność przez kilkanaście co najmniej lat. Długoletnią żywotnością odznaczają się panele fotowoltaiczne LG.

Panele fotowoltaiczne LG są produkowane z wykorzystaniem najbardziej nowoczesnych technologii. Dodatkową zaletą jest to, że panele fotowoltaiczne LG są wyjątkowo odporne na silne wiatry czy zalegający zimą śnieg. Instalacje fotowoltaiczne stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Dzięki nim każdy może dołożyć swoją cegiełkę do ochrony klimatu i jednocześnie zadbać o swój domowy budżet.