Ile kosztują panele słoneczne?
Panele fotowoltaiczne

Ile kosztują panele słoneczne?

Wśród wielu konsumentów powszechne jest przekonanie, że wielkość domu i tego, jak duże są panele słoneczne Śląsk nie są w żaden sposób powiązane. Do obliczenia wielkości sprzętu brane są pod uwagę dwa parametry – wspomniany wcześniej poziom promieniowania lub nasłonecznienia oraz zużycie energii w zależności od twoich potrzeb i powierzchni budynku. Aby uzyskać przybliżone obliczenia, możesz skorzystać z opłaconych rachunków za energię elektryczną i określić dzienne zużycie.

Ile zużywasz energii elektryczne?

Jeśli kierujemy się średnimi wskaźnikami, to dom o małej powierzchni zużywa odpowiednio 900 kW / h miesięcznie, odpowiednio 30 kW / h dziennie. Mnożąc tę liczbę przez 0,25, dowiesz się, ile energii potrzebujesz w przybliżeniu, czyli 7,5 kW. Dziennie instalacje fotowoltaiczne Śląsk produkują 0, 12 kW lub 1200 W. Aby uzyskać miesięczną dostawę energii elektrycznej, instalacja solarna musi składać się z 62 paneli, generujących 7,5 kW energii elektrycznej. Biorąc pod uwagę wymiary jednej baterii (64 x 142 cm), 64 panele fotowoltaiczne Śląsk będą wymagały 65 m2 powierzchni dachu.

Aby dokładniej określić obszar pokrycia, ważne jest, aby wziąć pod uwagę nasłonecznienie, liczbę godzin szczytowych silnego promieniowania. Innym niuansem może być dodatkowy sprzęt (na przykład baterie), który jest używany, jeśli chodzi o instalacje fotowoltaiczne Śląsk. W każdym razie tylko doświadczeni specjaliści będą w stanie przeprowadzić niezwykle dokładne natężenie przepływu i określić nie tylko obszar pokrycia, ale także ostateczny koszt instalacji wraz z aranżacją.

Koszt panelu słonecznego

W połowie ubiegłego wieku, kiedy zaczęto mówić o nowych systemach, tylko nieliczni mogli sobie pozwolić na ich instalację. Obecnie fotowoltaika Śląsk jest prosta w konstrukcji i wygodna w użyciu. Fotowoltaika Śląskie stopniowo staję się pełnoprawną alternatywą dla tradycyjnych źródeł zaopatrzenia w energię. Możesz być pewien, że koszt układu słonecznego zwróci się przez cały okres jego życia. Cena panelu słonecznego nie jest wartością stałą i jest obliczana indywidualnie, w zależności od twoich wydatków.