Gdzie zamontować panele fotowoltaiczne?
Montaż fotowoltaiki

Gdzie zamontować panele fotowoltaiczne?

Fotowoltaika dla domu to rozwiązanie wybierane przez osoby prywatne coraz częściej. Wiemy już doskonale, że ma ona szereg zalet, do których zalicza się między innymi brak wysokich rachunków za prąd, a także uniezależnienie się od dostawcy prądu. Istotną kwestią dotyczącą fotowoltaiki jest wybór miejsca, w którym mają zostać zamontować panele fotowoltaiczne.

Dlaczego wybór miejsca jest tak ważny?

Fotowoltaika Sosnowiec sprawdzi się tylko wtedy, kiedy będzie miała zapewniony dostęp do promieniowania słonecznego. Ważne jest, aby dostęp ten był długotrwały i niczym niezakłócony. Tylko wtedy panele solarne będą produkowały odpowiednią ilość energii elektrycznej. Montaż w nieodpowiednim miejscu sprawi, że fotowoltaika Sosnowiec nie spełni swojej roli.

Montaż tylko na dachu?

Wiele osób jest przekonanych, że panele fotowoltaiczne mogą być zamontowane wyłącznie na dachu. Tymczasem okazuje się, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby panele solarne umieścić na gruncie. Specjaliści od fotowoltaiki zgodnie podkreślają, że panele solarne powinny być umieszczone w kierunku południowym, a kąt ich nachylenia powinien wahać się między 30 a 45 stopni. Najczęściej fotowoltaika dla domu montowana jest na dachu. Jeśli jednak jego ukierunkowanie lub nachylenie to uniemożliwia, panele fotowoltaiczne umieszcza się w gruncie. Jest to rozwiązanie nieco bardziej kosztowne, ale również możliwe.

Fotowoltaika Sosnowiec to doskonała alternatywa dla tradycyjnego źródła energii. Aby panele solarne dobrze spełniły swoją rolę, muszą być umieszczone we właściwym miejscu.