Fotowoltaika czy jak płacić mniej za prąd
Panele fotowoltaiczne

Fotowoltaika czy jak płacić mniej za prąd

Kilka lat temu fotowoltaika była bardzo mało znana w naszym kraju. Obecnie panele słoneczne można zobaczyć na dachach wielu domów jednorodzinnych i budynków użyteczności publicznej.

Fotowoltaika dla gospodarstw domowych i firm

Montując panele słoneczne, można płacić mniejsze rachunki za prąd. Co ważne, panele słoneczne czerpią energię ze słońca. Wytwarzanie przez nie prądu nie wiąże się z emisją żadnych szkodliwych związków. Panele słoneczne określane także jako panele PV produkują czysty prąd. Panele PV powinny zostać zamontowane na południowej lub południowej połaci dachu pod odpowiednim kątem, gdyż w takich warunkach osiągają najwyższą sprawność. Fotowoltaika Chorzów to oferta skierowana do klientów z województwa śląskiego, opolskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętorzyskiego.

Montaż instalacji zawsze poprzedzony jest wykonaniem audytu. Pozwala to określić zapotrzebowanie energetycznego danego gospodarstwa domowego czy danej firmy. Fotowoltaika Chorzów to firma świadcząca usługi dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Kompleksowy zakres usług

Firma wykonująca instalacje fotowoltaiczne świadczy kompleksowe usługi. Pomaga między innymi w uzyskaniu dofinansowania na budowę instalacji fotowoltaicznej. Jednym z jej najważniejszych elementów są ogniwa PV. Pojedyncze ogniwa PV są łączone w panele słoneczne, które wytwarzają prąd. Ogniwa PV produkowane są na ogół z krzemu. Panele PV są trwałe i wytrzymałe. Cała instalacja fotowoltaiczna jest bezobsługowa. Może służyć przez wiele lat.