Fotowoltaika - co warto wiedzieć?
Panele fotowoltaiczne

Fotowoltaika – co warto wiedzieć?

Na dachach coraz większej liczby domów w Polsce zauważyć można panele fotowoltaiczne. To fotowoltaika dla domu czyli instalacja fotowoltaiczna wytwarzająca czysty, ekologiczny prąd.

Najlepszy sposób oszczędzania energii elektrycznej

Fotowoltaika umożliwia zamianę energii słonecznej na prąd. Większość instalacji fotowoltaicznych działa w systemie on-grid. Oznacza to, że są one podłączone do sieci energetycznej. Prąd wytwarzany w małej przydomowej elektrowni słonecznej może zostać wykorzystany do zasilania wszystkich urządzeń elektrycznych.

Panele fotowoltaiczne na ogół montuje się na południowej lub południowo-zachodniej połaci dachu pod kątem trzydziestu stopni. Ale panele solarne mogą zostać zamontowane także na gruncie. Wymaga to zbudowania specjalnego stelaża. Koszt instalacji fotowoltaicznej zależy od kilku czynników, w tym od jej mocy.

Innowacyjne panele fotowoltaiczne

Firmy, których specjalnością jest fotowoltaika dla domu mają obecnie możliwość wykorzystania bardzo różnych rodzajów paneli słonecznych. Do tych, które sprawdzają się naprawdę bardzo dobrze zalicza się panele fotowoltaiczne LG. Jedną z największych zalet, którymi odznaczają się panele fotowoltaiczne LG jest ich bardzo wysoka sprawność. Kolejną cechą wyróżniającą panele fotowoltaiczne LG jest zwiększona wytrzymałość na niekorzystne zjawiska pogodowe. Panele te są trwałe, niezawodne i wydajne.

Instalacja fotowoltaiczna to sposób na niższe rachunki za prąd. Fotowoltaika dla domu nie jest tania, ale można ubiegać się o dofinansowanie.